Hakkımızda  

Gölge Film, 1996 yılında, Mimar Sinan Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema-Tv Ana Sanat Dalında lisansüstü eğitim almış ve üniversitede öğretim görevlisi olarak çalışan akademisyenler tarafından  kurulmuştur.


Bünyesindeki yaratıcı grup, prodüksiyon ve post prodüksiyon hizmetlerini de barındıran butik bir üretim atölyesi olarak, müşterilerinin, kurumsal yapılarına, ürünlerine, hedeflerine ve amaçlarına göre, özgün projeler üretir, yazımını ve tasarımını yapar, prodüksiyonunu gerçekleştirir ve tüm yapım aşamalarında yer alır.


Yapı ve Kredi Bankası, İş Bankası,ING Bank, Denizbank, Honda Türkiye, MB Holding, Baltaş İnşaat, Menderes Jeotermal Elektrik Üretim A.Ş., Bapla İnşaat, Pimaş, Coca-Cola, Mapfre Genel Yaşam Sigorta, gibi kurumsal müşterilerine yaratıcı ve yürütücü ajans hizmeti vermesinin yanında, İstanbul Modern Sanat Müzesi, İş Bankası, Aygaz, ve Yapı Kredi Bankası gibi özel arşivi olan kurumlara, görsel işitsel arşiv danışmanlığı yaparak, kurumlara özel belge restorasyonu işlemlerini tamamlayıp belgesel  projeler gerçekleştirmekte, ulusal ve uluslar arası birçok reklam, belgesel ve uzun metrajlı film için prodüksiyon hizmeti vermektedir.


Kuruluşundan günümüze sinema ve televizyon sektörüyle iç içe olan Gölge Film, 1997-2001 yılları arasında, sektörel iletişimi desteklemek ve dönemin sinema – tv öğrencilerinin bilgi  ve kaynak açığını kapatmak amacıyla bünyesinde “KLAKET  Sinema Dergisi”ni hazırlanmış, derginin her sayısı 5.000 adet basılarak Türkiye’de bulunan tüm Sinema Okullarına ve abonelerine ücretsiz olarak dağıtılmıştır.


Gölge Film, İktisadi Kalkınma Vakfı aracılığıyla yürütülen Avrupa Birliği Tanıtım ve Entegrasyon Projelerinin üretimi için Brüksel Merkezli Değerlendirme ile, film ve televizyon yapım firmaları arasında “Avrupa Birliği Normlarında Çalışılabilirlik” konusunda yeterlilik almıştır.


Gölge Film’in “Baykuş” isimli uzun metrajlı sinema filmi projesi  T.C.Kültür Bakanlığı tarafından yapılan değerlendirme ile seçilerek desteklenmiştir. Filmin çekimleri 2013 Haziran ayında başlayacaktır.